Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy

Strefa przyjazna dla wszystkich

IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 

Opiekun astralny / duchowy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość

PisanieTemat: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 00:30

Anonimku,czy zechcialbys opowiedziec mi o opiekunach duchowych?
Wszystko co tylko moze mi sie przydac,np. skad bede wiedziala ze to opiekun,skad on w ogole sie wzial,jaka jest jego rola itp.
I gdybys mogl to opowiedz cos o swoim opiekunie,jak sie poznaliscie ....A jesli nie masz chceci to oczywiscie zrozumiem
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 19:51

Hmm Smile Faktycznie spotkałem swojego opiekuna , a raczej on "przyszedł" do mnie , i dał mi do zrozumienia że jestem już gotów zacząć zgłębiać tajniki rozwoju duchowego oczko

Wtedy jeszcze nie byłem kompletnie w temacie , wszystko zaczęło się od jego wizyty .

A jeśli chodzi o wygląd to zazwyczaj przyjmują taki jakich ich sobie wyobrażamy ....
W moim przypadku wyglądało to tak :

Przy łóżku stała postać , nie wiedziałem jej dokładnie bo nie mogłem się obrócić , byłem jakby sparaliżowany , choć prawie mi się udało obrócić oczko
Widziałem go kątem oka i czułem jego obecność, wtedy jeszcze nie miałem pojęcia o jego istnieniu a mimo to nie odczuwałem strachu Smile
Przemówił do mnie klika razy i odszedł...

Teraz żałuje tylko tego że nie zadałem mu żadnego pytania Smile
Chodź wiem że jest przy mnie i mogę z nim pogadać w każdej chwili lolek

kim jest opiekun duchowy?

"Opiekun duchowy jest to ENERGIA, która prowadzi człowieka przez życie. Jest ona cały czas przy nim, pomaga mu w trudnych chwilach, choć ten o tym nie wie. Od siły i ENERGII opiekuna duchowego mogą zależeć wydarzenia, które toczą się wokół tej osoby. Jednak nie do końca. Otóż opiekun duchowy nie może ingerować we wcześniej zaplanowane życie człowieka. Jeżeli ten chciał osiągnąć wysokie wzmocnienie energetyczne to jego życie może być trudne, pełne bólu. Opiekun duchowy będzie dbać o to aby dana osoba nie zboczyła z wcześniej obranego kierunku, nie została opanowana przez złe emocje. Będzie również podsuwał tej osobie pozytywne myśli tak aby mogła ona zrealizować swój cel. Czasem jednak opiekun niewiele może zrobić jeżeli osoba zbyt daleko odeszła od tego co było jej przeznaczone, zbyt oderwała się od świata duchowego. Czasem też jest zbyt słaby by móc skutecznie pomagać w trudnych sytuacjach. Kolejną rolą opiekuna duchowego, duszy opiekuńczej, przewodnika życiowego - tutaj nazewnictwo nie gra roli - jest umożliwienie powrotu duszy w ZAŚWIAT. Czasami jest to trudne, gdy dana osoba zbyt mocno związała się ze światem materialnym, jego dobrami i przyziemnymi emocjami. Opiekun duchowy pomaga odwrócić się w kierunku ŚWIATŁA, przekroczyć granicę pomiędzy wymiarami, ostatecznie zerwać ze światem materialnym. Opiekun duchowy to ENERIGA, która z WOLNEGO WYBORU chce prowadzić daną osobę przez życie. Nikt jej tego nie nakazuje, nikt jej nie zmusza. Robi to ącznie z MIŁOŚCI do tej osoby, chęci niesienia pomocy. Bycie opiekunem jest to funkcja odpowiedzialna, jest przejawem najwyższej miłości i dobrej woli. Nie może w tym być nic uwłaczającego, bo niby dlaczego pomaganie innym, którzy przechodzą próbę życia ma takim czymś być? Jest to wyraz zrozumienia i chęci pomocy, ponieważ ENERGIA, która jest opiekunem duchowym jest wzorem do którego dąży ENERGIA w materii. Jest ona zatem większa niż ta, która jest w ciele ludzkim, nie może być jednak dużo większa gdyż zadanie takie - osiągnięcie zbyt dużej wibracji - mogłoby przekraczać możliwości człowieka. Osoby, które mają opiekuna duchowego, a szczególnie te które mają go silnego, zwykle odczuwają głęboki związek z niematerialną częścią życia, światem duchowym, wiarą. Osoby, które go nie mają, a niestety są też takie, często zagłębiają się w poznawanie materialnej, typowej dla Ziemi strony życia. Nie wieżą i nie widzą związków pomiędzy światem duchowym a materialnym. Nie oznacza to oczywiście, że każda taka soba, którą spotkamy nie posiada swojego opiekuna. Osoby bez opiekuna bardzo często musiały wyrządzić dużo zła innym osobom lub prowadzić życie pełne egoizmu, tak że inne ENERGIE odwróciły się od niej."

Gość

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 20:42

....juz sie zaczynam martwic ze nie mam opiekuna...albo jest on daleko ode mnie.Ale jestem osoba bardzo uczuciowa,nawet za bardzo,nie materialistka(co z reszta czesto jest powodem niesnasek z moim kochanym mezem:)).hmmm....
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 20:51

JA tez nie znam swojego opiekuna...
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 21:14

Co wy mówicie ... już sam fakt że interesujecie się szeroko pojętym rozwojem duchowym o czymś świadczy Smile

" Osoby bez opiekuna bardzo często musiały wyrządzić dużo zła innym osobom lub prowadzić życie pełne egoizmu, tak że inne ENERGIE odwróciły się od niej."

Macie opiekuna tylko jeszcze o tym nie wiecie oczko

Gość

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 21:31

....oby tak.U Was czakra 7 jest bardzo rozwinieta u mnie odwrotnie-jestescie ludzmi uduchowionymi,ja widocznie mam z tym problem,moze dlatego nie czuje tego opiekuna i zwiazku z nim.
Ale to chyba nie ta temat,wiec nie bede dywagowac.
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 21:51

To jest jak najbardziej na temat oczko
W końcu rozmawiamy o opiekunie astralnym / duchowym zwanym też aniołem stróżem .
I weźmy pod uwagę fakt że to tylko test ze strony internetowej , nie możemy wyników traktować jako jedyną prawdę tongue
To jest tylko takie poglądowe zestawienie oczko

Gość

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 22:23

Jestes bardzo mily....
Tylko odnosnie uduchowienia,ja czuje blokade,niby wierze ale cos tam sie zatrzymuje u mnie i nie chce glebiej przeniknac. To takbym z zyciem duchowym zatrzymala sie na plytkim poziomie i mimo mojej woli nie chce isc dalej
Troche pogmatwalam ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 22:30

7.Czakra korony

MANTRA: OM
GŁOSKA: M

MUDRA: Rece przed brzuch. Palce sedeczne wyprostowane i dotykają się opuszkami. Resztę palców krzyżujemy, lewy kciuk pod prawym.
W praktyce tak to wygląda:

Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 22:39

moonikaa napisał:
Jestes bardzo mily....
Tylko odnosnie uduchowienia,ja czuje blokade,niby wierze ale cos tam sie zatrzymuje u mnie i nie chce glebiej przeniknac. To takbym z zyciem duchowym zatrzymala sie na plytkim poziomie i mimo mojej woli nie chce isc dalej
Troche pogmatwalam ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi.

Monika ,nie można zatrzymać się w rozwoju , ani uwstecznić , Można tylko iść do przodu Smile ,a kiedy wydaje ci się, że stanęłaś w rozwoju, wręcz przeciwnie, właściwie dopiero zacząłeś ewoluować Smile

Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 22:44

heh Chciałam coś napisac ale to byłby off.
Monika Zaufaj sobie i się otwórz. Nie może stać Ci się krzywda Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 22:55

No to teraz Sloneczna,zje mnie ciekawosc......
A co do tych off,to ja niestety mam do nich tendencje,czasami rozmowa tak sie toczy ze niewiadomo kiedy i zmienia sie temat,
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Wto 01 Cze 2010, 23:08

Kundalini. Ale do tej rozmowy zapraszam do odnośnego tematu o niej własnie Smile
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Sro 02 Cze 2010, 18:54

Anioł Stróż, Przewodnik lub Opiekun Duchowy - różnie to różni nazywają. Jest to Istota Duchowa, która przemawia do ciebie cały czas, prowadzi cię i pomaga ci w drodze, jaką podjęła twoja dusza - czyli TY. Sposobów, w jaki przemawiają do nas nasi przewodnicy, jest wiele. Są to nasze niektóre myśli, czasami sen, którego symbolikę tylko my rozumiemy, książka kupiona z impulsu, film, czasami jest to specyficzne przeczucie, intuicja - wszystko, co wpływa na nas pozytywnie, często bez naszej wiedzy.
Ich działalność jest anonimowa. Dla nich święta jest nasza indywidualność i wolność osobista i choćby nie wiem co, to jej nie naruszą, za bardzo nas kochają. Ich prowadzenie ogranicza się do propozycji, byśmy poszli tą lub tamtą drogą albo czegoś nie zrobili. Zawsze są to tylko i wyłącznie propozycje dające nam wolny wybór lub czasami "coś", co naświetla nam sprawę. W natłoku myśli, nakierowani na świat zewnętrzny i przykuci do telewizora, często w ogóle nie odbieramy tych subtelnych impulsów od naszego przewodnika duchowego, a jak już odbierzemy i zauważymy, to traktujemy to jako naszą fantazję lub kolejną głupią myśl. Bez obaw, Oni to doskonale rozumieją i nie zrażają się. Nigdy!aa
Można ich porównać do kochających rodziców, którzy mają nas na oku i czasami delikatnie, z miłością zwracają nam na coś uwagę, z głębokim zrozumieniem prawdy, patrząc na nasze wielkie zaabsorbowanie zabawą w życie, przez co w ogóle ich nie zauważamy. Nie zwracają na to uwagi, gdyż wiedzą, że jesteśmy w istocie nieśmiertelni i nic nam nie grozi, a doświadczenia i eksperymenty wzbogacają nas, gdyż nieudane próby są tak samo ważne, a może nawet bardziej wzbogacające niż te, które my nazywamy udanymi doświadczeniami. Zawsze nas słyszą, podobnie jak sam Bóg. Są naszą zdrową, kochającą rodziną po tamtej stronie. Pobyt na Ziemi traktują jak chwilowe oddanie nas do przedszkola, gdzie uczymy się i rozwijamy swą jaźń. Patrzą na nasze życie z poziomu wszystkich naszych wcieleń, gdzie każde wcielenie to jeden dzień naszego życia. Widzą nasz cel i pragnienia i sprzyjają nam całkowicie. Tam, gdzie my widzimy fragmenty i rąbki prawdy, tam Oni widzą całość i pełnię. Tam, gdzie my widzimy upadek, porażkę, zło i tragedię, Oni rozumieją, że musimy czasami upadać, by nauczyć się chodzić. Gdyby nam na to nie pozwalali, nigdy byśmy nie nauczyli się chodzić i bylibyśmy kalekami do końca naszego wiecznego życia. Kochają nas miłością, którą my jesteśmy w stanie zrozumieć dopiero na ich poziomie świadomości i rozwoju. Są z nami od pradziejów i obdarzają nas wielką miłością, zawsze, bez względu na to, w co aktualnie się bawimy w szkole zwanej życiem: w satanistę, biznesmena, księdza, buddystę, wielkiego grzesznika, ateistę, protestanta, mistrza duchowego, terrorystę, mordercę czy w ofiarę rzezi niewiniątek. Nie ma to dla nich żadnego znaczenia, gdyż rzeczywista prawda o nas samych nigdy się nie zmienia, bez względu na grę, w jaką bawimy się w życiu, i jaki strój przybieramy. Kochają nas i są zawsze z nami, bez względu na to, czy to widzimy, czy też w ogóle nie zauważamy.
Jeżeli zwracamy się z prośbą, zawsze nas słuchają i pomagają, ale w taki sposób, byśmy sami nauczyli sobie radzić z każdą sytuacją i problemem. Prowadzą nas i wspierają, ale w taki sposób, byśmy nie musieli polegać na nich, lecz umieli zaufać i podążyć za samym sobą. Wskazują nam drogę, która budzi w naszym duchu moc płynącą ze zrozumienia, siłę wynikającą z delikatności, miłość z niej samej, posłuszeństwo z mądrości w rozumieniu rzeczy, cierpliwość z prostoty prawdy i wiarę z osobistego doświadczenia. Są tak spełnieni i pełni światła, cierpliwości, miłości i wyrozumiałości oraz tak tryskają radością i humorem, jak nikt na Ziemi. Oni tego się już nauczyli, my jesteśmy w trakcie i na różnych etapach pojmowania. Każdy z nas jest na najlepszej dla niego drodze, bo jeżeli byłoby coś lepszego, już dawno byśmy tego doświadczali. Możemy im zaufać i w końcu zrozumieć, z czego wynikają nasze próby zrozumienia - z tego, że niewiele rozumiemy
Rafael
http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/
Powrót do góry Go down
anastazja
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia

Female

Liczba postów : 169

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Sro 02 Cze 2010, 22:09

tak sobie pomyślałam, że może opiekun duchowy kontaktuje się z nami za pomocą podszeptów naszej intuicji, a może musimy wypracować sobie kanały kontaktu z nią, tak jak to robili szamani.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Sro 02 Cze 2010, 22:38

Ale można robić to także bezpośrednio tak jak opisał to Anonim
Powrót do góry Go down
kaarolina
Nowicjusz
Nowicjusz

Liczba postów : 91
Na forum od : 27/05/2010

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Pią 11 Cze 2010, 20:15

Monika masz dom rodzine,meza dziecko ktorych bardzo kochasz ,oni wspieraja cie i kochaja .To sa Twoi opiekunowie Smile
Powrót do góry Go down
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Pią 11 Cze 2010, 23:44

To prawda ze sa i kochaja ,opiekujemy sie soba,ale nie wolno zapominac ze sami soba powinnismy sie opiekowac i to na pierwszym miejscu,bo tylko wtedy umiec bedziemy zaopiekowac sie kims innym.........
Ale tu konkretnie chodzi o opiekuna astralnego,ktory jest obok kazdego z nasale my siestety go nie widzimy........Anonim i wielu innych widzieli.W podrozach astralnych podobno mozna go spotkac...
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Pią 11 Cze 2010, 23:47

Można spotkać, to fakt. Z tego co czytałąm są osoby, które nigdy nie spotkały pomimo podróży.
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Pią 11 Cze 2010, 23:55

Monika skoro oobe przychodzi ci z taka łatwością to w świecie astralnym po prostu pomyśl , poproś opiekuna o spotkanie , o rozmowę Smile
Wydaje mi się że powinno to zdziałać Smile
A jak będziesz o tym często myśleć to zaprogramujesz tak swój mózg że jak doświadczysz oobe to z automatu pomyślisz o opiekunie ....
Co ty na to ?

Nowicjusz
Nowicjusz

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Nie 13 Cze 2010, 11:59

Monika powinas najpierw zestroic swoja swiadomosc z podswiadomoscia
Powrót do góry Go down
Go??
Gość

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Nie 13 Cze 2010, 12:58

Karolinka chetnie,ale nie wiem jaki jest na to sposob
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Nie 13 Cze 2010, 13:34

Myślę, że dobrze jest zacząć od rozumienia swoich prawdziwych uczuć, emocji oraz motywacji działań. Rób sobie ćwiczenia. Jak się na coś wkurzysz to zacznij się tak głęboko zastanawiać co Cię właściwie wyprowadziło z równowagi, czemu tak się stało, czego oczekujesz itd.
Powrót do góry Go down
kaarolina
Nowicjusz
Nowicjusz

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Sro 16 Cze 2010, 20:05

Monika i jak udalo Ci sie spotkac swojego opiekuna.
Powrót do góry Go down
kaarolina
Nowicjusz
Nowicjusz

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   Sro 16 Cze 2010, 20:09

Cytat :
Przy łóżku stała postać , nie wiedziałem jej dokładnie bo nie mogłem się obrócić , byłem jakby sparaliżowany , choć prawie mi się udało obrócić Wink
Widziałem go kątem oka i czułem jego obecność, wtedy jeszcze nie miałem pojęcia o jego istnieniu a mimo to nie odczuwałem strachu Smile
Przemówił do mnie klika razy i odszedł...
Anonim napisal

Anonim a co powiedziałbb?
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Opiekun astralny / duchowy   

Powrót do góry Go down

Opiekun astralny / duchowy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next