Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy

Strefa przyjazna dla wszystkich

IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl

Share | 

orzech włoski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Administrator

Female

Liczba postów : 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: orzech włoski   Sob 07 Sie 2010, 16:08

http://pl.shvoong.com/medicine-and-health/1646975-czy-orzech-w%C5%82oski-ma-w%C5%82asno%C5%9Bci/

pisownia oryginalna oczko

moim życiu był okres czasu, gdy zmogła mnie pewna męska choroba.Po wielu próbach leczenia jej, lekarstwami przepisywanymi dla mnie przez lekarzy.Nie widząc skutków, jakiej kolwiek poprawy, pojechałem do Pana Mgr J. Żuka.Przekazane zioła i zalecenia ich przyrządzania, powodowały niesamowity, prawie ·natychmiastowy pozytywny skutek. Kupowałem te zioła kilkakrotnie, ( bowiem kuracja ziołowa musi trwać dosyć długo). Pamiętam, że pewnego wiosennego dnia spotkałemPana mgr Żuka na spacerze, idąc rozmawialiśmy o ziołach i mieszankach ziołowych.W pewnym momencie, przechodząc obok rozłożystego orzech włoskiego, zapytałem (tak właściwie, aby przerwać ten trochę nudny dla mnie temat - a orzech włoski jest też przydatny?). I tu dopiero się zaczęło: świeże liście orzecha włoskiego zbiera się w czerwcu,zielone orzechy w połowie czerwca – do póki dają się lekko przekuć szpilką, zielone łupiny orzecha - na krótko przed dojrzewaniem, zanim stanom się brązowe o dojrzałe orzechy we wrześniu.Herbata z liści jest dobrze działającym środkiem przy zaburzeniu trawienia, a więc zaparciu stolca, braku łaknienia i do oczyszczania krwi. Jest również skutecznie stosowana w cukrzycy i przeciwko żółtaczce.Wywar z liści orzecha jako dodatek do wody kąpielowej jest bardzo skuteczny zarówno w leczeniu krzywicy jak i w gruźlicy węzłów chłonnych, zwłaszcza szyi, a czasami kości i powierzchni stawów szerząca się na tkankę podskórną i na skórę, próchnicy kości i rozszczepienia kości, jak również ropiejących palców rąk i nóg.Przy wypryskach dziecięcych, łupieżu i świerzbie Należy stosować (zmywać) przy schorzeniu dziąseł, szyi, gardła i krtani (płukanie). Wywar z liści należy stosować przy silnym wypadaniu włosów (nacieranie).Widocznie widział, że jestem troszkę znudzony tym, co nieco długim wykładem powiedział: a dla Pana zaleciłbym - z czerwcowych liści znakomitą nalewkę, która oczyszcza żołądek, krew oraz usuwa zaburzenia żołądkowe.Może Pan częstować ta nalewką osoby cierpiące na gnicie jelitowe, czy ludzi mających gęstą krew.A w domu dam Panu parę stron gdzie jest to wszystko opisane i gdzie podaję sposoby przygotowania: naparu - herbatki, wywaru do kąpieli i obmywań, nalewki orzechowej, likieru orzechowego.Po otrzymaniu obiecanych paru stron, (z których to streściłem), podziękowałem wylewnie, kupiłem swoje zioła i z zadowoleniem odjechałem do siebie.Dzisiaj, gdy mam przeszło 70 lat, jestem bardzo zadowolony, że na swojej drodze życia spotkałem tak wiele wiedzącego człowieka. Do chwili obecnej stosuję jego wskazówki i rady i jestem w sanie dorównać ( w wielu sprawnościach umysłowych i fizycznych) niejednemu młodzieńcowi.

Ostatnio zmieniony przez Słoneczna dnia Sob 07 Sie 2010, 16:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Sob 07 Sie 2010, 16:11

Herbata z orzecha włoskiego
suszone liście orzecha włoskiego 1 łyżeczka
herbata 1/2 łyżeczki
wrzątek 1 szklanka
miód 1 łyżeczka
Liście orzecha włoskiego i herbatę zalać szklanką wrzątku. Parzyć w termosie przez około dziesięć minut. Posłodzić odrobiną miodu i podawać.

Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Sob 07 Sie 2010, 16:12

Nasiona zwierają dużo oleju, białka i witamin (A,B1 i E) oraz związki żelaza i kobaltu. Surowcem leczniczym w pierwszym rzędzie są liście. Niekiedy również używa się w lecznictwie świeżych owoców, kory i korzenia. Orzech włoski miał duże zastosowanie w medycynie ludowej. Same orzechy używano kiedyś za środek wzmacniający wzrok. Nalewkę alkoholową z zielonych owoców i liści stosowano przy gruźlicy skóry, a wyciągi wodne - na zewnętrzne krwotoki, jak również w leczeniu cukrzycy, podagry, skazy wysiękowej, nieżytu żołądka i jelit. Liście uważano także za środek odstraszający "robactwo". Zewnętrznie zaś używano do okładów i płukania gardła, jak również przy wrzodach i oparzeniach. Napar z kory i korzeni był również wykorzystywany jako środek lekko przeczyszczający.
Obecnie surowcem są głownie liście orzecha, rzadziej owoce. Liście orzecha włoskiego zbiera się w okresie ich pełnego wykształcenia, przed pojawieniem się plam i zaschnięć. Suszy się je w temperaturze nie przekraczającej 40oC. Owoce natomiast zbiera się w okresie, gdy jeszcze łupina nasienna nie stwardniała, to jest w sierpniu i na ogół używa w stanie świeżym. Liście orzecha włoskiego i zielone łupiny zawierają: barwniki (flawonoidy i karotenoidy), kwasy organiczne, olejki eteryczne. Mają one działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwkrwotoczne i przeciwbiegunkowe. Stosuje się je w postaci odwaru przeciwko biegunkom u małych dzieci. Pobudzają apetyt i wydzielanie soków trawiennych. Odwar przyrządza się zalewając 1 łyżkę rozdrobnionych liści szklanką wody i gotuje kilka minut. Pop przecedzeniu pije się 1 do 1 szklanki 3 razy dziennie. Odwar taki można również stosować do płukania gardła i jamy ustnej, przemywania ran oraz jako okłady na rany i stłuczenia. W warunkach domowych można także sporządzać nalewkę na niedojrzałych owocach orzecha włoskiego, zalewając je wódką i stosować przy zaburzeniach żołądkowych, po 1 łyżeczce. Olej z orzechów należy do najcenniejszych z olejów roślinnych i służy do wyrobu wysokogatunkowych mydeł, tuszu i farb olejnych. Z orzechów wyrabia się również chałwę.
http://pytamy.pl/question/do-czego-s-u-y-w-lecznictwie-upina-orzecha/1
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

Liczba postów : 2418
Na forum od : 16/05/2010

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Pon 09 Sie 2010, 16:56

Nalewka z zielonych owoców łagodzi dolegliwości żołądkowe. Orzechy zawierają bowiem garbniki (m.in. kwas elagowy), które wychwytują toksyczne związki obecne w przewodzie pokarmowym.
Przepis: 10 zielonych owoców pokrój na drobne kawałki, zalej 0,5 litra wódki żytniej, dodaj 3 goździki, laskę cynamonu, 200 g brunatnego cukru. Odstaw na 4 tygodnie w ciepłe, ale ciemne miejsce, często potrząsaj naczyniem. Przefiltruj, odstaw na kilka miesięcy dla tzw. wyleżakowania. W razie niestrawności wypij niewielki kieliszek.

Administrator

Female

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Pon 09 Sie 2010, 18:36

Orzechy zbieramy w końcu czerwca ale nie później niż w momencie, gdy owoc da się przekuć na wylot igłą.
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Pon 09 Sie 2010, 19:08

U mnie co roku ojciec robi taką nalewkę oczko Teraz też mam ją w domciu..
I faktycznie na dolegliwości żołądkowe działa świetnie oczko
Także polecam .

Administrator

Female

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Pon 09 Sie 2010, 19:50

u mnie też. rzygam jak kot tongue
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Wto 10 Sie 2010, 00:00

heh :p , ale tego się troszkę pije a w dodatku rozcieńcza z wodą lub czym kolo wiek oczko Bo tak samo wypić to faktycznie można by rzygnąć

Administrator

Female

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Wto 10 Sie 2010, 00:09

czymkolwiek to sie tego nie da rozcienczyc. Ja nie uzywam. Odrzuca mnie od takich ziolowych rzeczy.q
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Wto 10 Sie 2010, 00:16

Osobiście też nie używam , no jedynie w skrajnych przypadkach , nawet nie pamiętam kiedy ostatnio , tak dawno to było...

Administrator

Female

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Wto 10 Sie 2010, 00:32

ja wolę herbatkę z majeranku Smile albo gorzką mocną herbatę Smile ale to inny temat
Powrót do góry Go down
Anonim
Administrator

Male

PisanieTemat: Re: orzech włoski   Wto 10 Sie 2010, 00:41

Smile

PisanieTemat: Re: orzech włoski   

Powrót do góry Go down

orzech włoski
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry