Forum Ezoteryczne BytZbiorowy
Witaj,

Informujemy, że to forum nie będzie już rozwijane, zapraszamy wszystkich do rejestrowania się i budowania z nami nowego forum na www.bytzbiorowy.pl

Zapraszamy

Forum Ezoteryczne BytZbiorowy

Strefa przyjazna dla wszystkich

IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj
Zapraszamy wszystkich do tworzenia forum w nowej lokalizacji. www.bytzbiorowy.pl
Jak zrobić własne wachadełko!551
Share | 

Jak zrobić własne wachadełko!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Archadae
II stopień wtajemniczenia
II stopień wtajemniczenia

Male

Liczba postów: 191
Na forum od : 25/06/2010

PisanieTemat: Jak zrobić własne wachadełko!   Sob 04 Wrz 2010, 23:56

Nie jestem specjalistą, ale najwyżej Uthar po mnie poprawi Smile

Robienie wahadełka nie jest jakąś wielką filozofią. Generalnie to wszystko może być wahadełkiem. Torebka od herbaty, spinacz biurowy bądź klucz na nitce albo jakiś adekwatny wisiorek(adekwatny to znaczy taki, który zachowuje się jak wahadło). Ja w sytuacjach awaryjnych wyrywam sobie włosa i wieszam na nim swój pierścionek.
Problemem z takimi wahadełkami jest jednak to, że nie poruszają się do końca tak jak byśmy chcieli ponieważ są zwykle niewyważone i będą nam dziwnie zbaczać w tą czy wewtą.

Jeśli jednak mamy ambitniejsze plany to możemy zrobić własne wahadełko! Super!

1. Materiał: Zwykle wahadełka robi się z drewna(nie wiem jakie jest najlepsze, bodaj dąb), metalu(najlepiej szlachetnego albo półszlachetnego - najpopularniejsze są srebrne i miedziane) albo kryształu(jakoś mi pasi w to miejsce ametyst, ale z drugiej strony mi ametyst pasuje wszędzie. pilnujcie apby nie było w nim jakiejś skazy - takich brązowych zanieczyszczeń). Tak więc możemy je sobie albo wystrugać(rzeźbić), wyciąć takim specjalnym urządzeniem(co to nie wiem jak się nazywa ale jak wy wiecie to mówcie), albo odłamać(albo znaleźć albo coś)

2. Osadzenie: Czyli to co łączy wahadełko ze sznurkiem. Wydaje mi się że w drewniane można wkleić sznurek, pozostawiam to waszej pomysłowości, w metalowym można zrobić dziurkę na końcówce i wpasować w nią metalowe oczko jak do kluczy, a do kryształowego stosujemy mocowania do biżuterii kryształowej (przyklejanych"łapek" albo wwiercanych śrubeczek z oczkiem).

3. Sznurek: Możemy używać zwykłego sznurka nylonowego, nitki - choć jest trochę cienka. Albo łańcuszka. Ostatnio słyszałem, że najlepsze są sznurki bawełniane ale ja tam muszę mieć łańcuszek.

4. Wahadełko od strony energetycznej - Oczyszczanie: Dla niektórych wahadełko to tylko ciężarek na sznurku, dla niektórych prawdziwy magiczny rekwizyt. Jeśli chcemy je umagicznić, to na początku powinniśmy je oczyścić jak uważamy za słuszne. Jeśli podoba nam się jego energia to możemy je zostawić tak jak jest albo przeskanować i usunąć same brudy. Wahadełka zwykle oczyszczamy wsadzając je pod bieżącą wodę, nad dymem kadzidlanym, zakopujemy na 24h w soli, albo stukamy o ścianę ,albo robimy to zupełnie po swojemu(to co uważamy za słuszne).
  5. Wahadełko od strony energetycznej - Naładowanie: Wahadełko powinno być naładowane naszą energią. Ładować możemy w różnoraki sposób. Najprostsze jest oczywiście wsadzenie w nie części energii z bezpośrednio naszego ciała, ale jeśli nie bawimy się w psi, to można to zrobić inaczej; np tak: Bierzemy wahadełko w łapki, zamykamy oczy i wyobrażamy sobie jak nasza energia spływa do wahadełka i staje się ono jednością z naszą aurą, częścią naszego ciała. Innym znakomitym sposobem (który właśnie wymyśliłem lolek) na doładowanie czegoś jest przespanie się z tym - dosłownie zabranie do łóżka, wsadzenie pod poduszkę, trzymanie w garści itp. Oczywiście każdy sposób jest dobry, o ile uważacie że jest dobry.

To chyba tyle jak coś to piszcie lolek

Aha tekst z dedykacją dla Słonecznej (jako że za jej motywacją). brawo

P.S. Pochwalcie mnie za ładną numerację lolek

Ostatnio zmieniony przez Archadae dnia Nie 05 Wrz 2010, 00:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

Liczba postów: 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Jak zrobić własne wachadełko!   Nie 05 Wrz 2010, 00:15

ja generalnie unikalabym wiercenia dziurek w krysztale, nie wiem czemu ale mi sie to barbarzynstwem wydaje i zakloceniem energii.

wahadelko trzeba takze nasycic energia.
Powrót do góry Go down
Admin
Administrator

Female

Liczba postów: 5583
Na forum od : 15/05/2010

PisanieTemat: Re: Jak zrobić własne wachadełko!   Nie 05 Wrz 2010, 00:15

Dziekuje za temat
pieeeekna numeracja Smile
Powrót do góry Go down

Jak zrobić własne wachadełko!